Event details

Time Trial Start Times:

TTStart # COMPETITOR CLUB
Participation      
10:00:00 129 Alexander REID ATTA NSW
10:00:30 128 Adrian ZHANG Randwick Botany CC
10:01:00 127 Benjamin SHORT St George CC
10:01:30 126 Emerson SMITH Gold Coast CC (QLD)
10:02:00 125 Austin SMITH Gold Coast CC (QLD)
10:02:30 124 Monty HENWOOD Canberra CC (ACT)
Junior Under-9      
10:03:00 123 Matilda THOMPSON Northern Sydney CC
10:03:30 122 Nicholas REID ATTA NSW
10:04:00 121 Billy YEO Orange CTC
10:04:30 120 Jett STOKES Randwick Botany CC
10:05:00 119 Will SHERRINGHAM Lidcombe Auburn CC
10:05:30 118 Cooper FARR Dubbo CC
Junior Under-11 Girls      
10:08:00 117 Lucy ABBOTT Central Coast CC
10:08:30 116 Eliza O'CONNOR Tamworth CC
10:09:00 115 Mackenzie SMITH Gold Coast CC (QLD)
10:09:30 114 Zoe MAYE Lidcombe Auburn CC
10:10:00 113 Ava MENGLER-MOHR Gold Coast CC (QLD)
10:10:30 112 Darcy HENWOOD Canberra CC (ACT)
10:11:00 111 Keira DRUMMOND Lidcombe Auburn CC
10:11:30 110 Isobel O'CONNOR Tamworth CC
10:12:00 109 Zoie MORAN-WHITE Central Coast CC
10:12:30 108 Violet THOMPSON Northern Sydney CC
10:13:00 107 Amiah DE WRIGHT Manning Valley CC
10:13:30 106 Angela WALLACE St George CC
Junior Under-11 Boys      
10:16:00 105 Matthew CRUMP Orange CTC
10:16:30 104 James COCKSHUTT Port Macquarie CC
10:17:00 103 Ruben SHEPARD Randwick Botany CC
10:17:30 102 Anderson DELL Hunter District CC
10:18:00 101 Jackson. YOWE Hunter District CC
10:18:30 100 Ollie TAYLOR ATTA NSW
10:19:00 99 Mitchell STRETTON City of Burnie CC (TAS)
10:19:30 98 Zac ROWLAND Hunter District CC
10:20:00 97 Ryker BENTLIN ATTA NSW
10:20:30 96 Joshua MOORE ATTA NSW
10:21:00 95 Gabriel JAKOBSEN Illawarra CC
Junior Under-13 Girls      
10:23:00 94 Emily DROHAN Central Coast CC
10:23:30 93 Hayley DELL Hunter District CC
10:24:00 92 Maddison SMITH Gold Coast CC (QLD)
10:24:30 91 Georgia FARR Dubbo CC
10:25:00 90 Annie TAYLOR ATTA NSW
10:25:30 89 Alexis MORAN-WHITE Central Coast CC
10:26:00 88 Emma BLUME ATTA NSW
10:26:30 87 Emily HINES Dubbo CC
10:27:00 86 Caitlin ROSE Hunter District CC
10:27:30 85 Lara PERRY Parramatta CC
10:28:00 84 Samantha ALLWORK Lidcombe Auburn CC
10:28:30 83 Makayla FULLER Dubbo CC
10:29:00 82 Imogen FULLER Dubbo CC
10:29:30 81 Anna DUBIER Lidcombe Auburn CC
10:30:00 80 Ebony ROBINSON Bathurst CC
Junior Under-13 Boys      
10:34:00 79 Ben COATES Manly Warringah CC
10:34:30 78 Lachlan CRUMP Orange CTC
10:35:00 77 Tom I'ONS Illawarra CC
10:35:30 76 Lachlan FARR Dubbo CC
10:36:00 75 Caleb ABBOTT Central Coast CC
10:36:30 74 Cameron CRUMP Orange CTC
10:37:00 73 Jake PAJTL Hunter District CC
10:37:30 72 Hayden STEVENS Canberra CC (ACT)
10:38:00 71 Noah DE WRIGHT Manning Valley CC
10:38:30 70 Rab DRUMMOND Lidcombe Auburn CC
10:39:00 69 Hudson ROWLING Peloton Sports
10:39:30 68 Patrick MAYE Lidcombe Auburn CC
10:40:00 67 Daniel SAUVAN Southern Cross CC
10:40:30 66 Liam GOLTMAN Lidcombe Auburn CC
10:41:00 65 Angus WITHINGTON Canberra CC (ACT)
10:41:30 64 Callum MACIVER Canberra CC (ACT)
Junior Under-15 Women      
10:45:00 63 Liliya TATARINOFF Central Coast CC
10:45:30 62 Lauren BATES Canberra CC (ACT)
10:46:00 61 Alexandra CROSS Manning Valley CC
10:46:30 60 Isabelle RUSSELL Dubbo CC
10:47:00 59 Sarah ALLWORK Lidcombe Auburn CC
10:47:30 58 Bronte STEWART Illawarra CC
10:48:00 57 Keira WILL Lidcombe Auburn CC
Junior Under-15 Men      
10:48:30 56 Harrison THOMAS Manning Valley CC
10:49:00 55 Xavier BLAND Orange CTC
10:49:30 54 Matthew DROHAN Central Coast CC
10:50:00 53 Thomas WORTH Manning Valley CC
10:50:30 52 Patrick CRUMP Orange CTC
10:51:00 51 David WILSON Peloton Sports
10:51:30 50 Hayden VAN DER PLOEG City of Burnie CC (TAS)
10:52:00 49 Cadel LOVETT Bathurst CC
10:52:30 48 Lachlan MCDONALD Port Macquarie CC
10:53:00 47 Curtis TRKULJA Illawarra CC
10:53:30 46 Isaac SILVA Bankstown Sports CC
10:54:00 45 Noah MASON Hunter District CC
10:54:30 44 Oscar JAKEMAN Port Macquarie CC
10:55:00 43 Thomas LUDLAM Southern Cross CC
10:55:30 42 Trent HINES Dubbo CC
10:56:00 41 Kai GOLTMAN Lidcombe Auburn CC
10:56:30 40 Oliver LUDLAM Southern Cross CC
10:57:00 39 Hugh HARVEY Randwick Botany CC
Junior Under-17 Women      
11:00:00 38 Madeleine HUYSKENS Peloton Sports
11:00:30 37 Lily STRATFORD Vikings CC (ACT)
11:01:00 36 Alani COCKSHUTT Port Macquarie CC
11:01:30 35 Rebel BROOKER Tolland CC
11:02:00 34 Olive TUTT Armidale CC
11:02:30 33 Amelia TRKULJA Illawarra CC
11:03:00 32 Mia WALLACE St George CC
11:03:30 31 Zara FULLER Dubbo CC
11:04:00 30 Kalinda ROBINSON Bathurst CC
11:04:30 29 Sarah CLIFF Illawarra CC
11:05:00 28 Emily STRUMFIN Illawarra CC
11:05:30 27 Haylee FULLER Dubbo CC
Junior Under-17 Men      
11:08:00 26 Warren PAGE Northern Sydney CC
11:08:30 25 Ethan PAGE Northern Sydney CC
11:09:00 24 Joshua PAJTL Hunter District CC
11:09:30 23 Hugh SESSINI Illawarra CC
11:10:00 22 Ryland SHORT St George CC
11:10:30 21 Ashley MARKOVSKI St George CC
11:11:00 20 Harrison JOHNSTON Southern Highlands CC
11:11:30 19 Jack HARRIS Southern Highlands CC
11:12:00 18 Gilbert FANCOURT Southern Highlands CC
11:12:30 17 Joshua BATES Canberra CC (ACT)
11:13:00 16 Dalton STRETTON City of Burnie CC (TAS)
11:13:30 15 Dylan GEORGE Manly Warringah CC
11:14:00 14 Luke NIXON Wagga Wagga CC
11:14:30 12 Deren PERRY Parramatta CC
11:15:00 11 Luke SKELLY Southern Highlands CC
11:15:30 10 Jonah HAMER Illawarra CC
11:16:00 9 Andre DUBIER Lidcombe Auburn CC
11:16:30 8 Asher FAWLE Coffs Harbour CC
11:17:00 7 Owen TOOLEY Hunter District CC
11:17:30 6 Brayden BLOCH Randwick Botany CC
11:18:00 5 Luke TUCKWELL Bathurst CC
11:18:30 4 Ryan BRITTEN Illawarra CC
11:19:00 3 Harry DENINGTON Southern Highlands CC
11:19:30 2 Dylan EATHER Dubbo CC
11:20:00 1 Daniel BARBER Dubbo CC


Criterium Start Times:

Age Group Race length Start time
U9 2 Laps 12:45
JG11 2 Laps 12:55
JB11 2 Laps 13:05
JG13 10min + 2 Laps 13:15
JB13 10min + 2 Laps 13:40
JW15 15min + 3 Laps 14:05
JM15 15 min + 3 Laps 14:30
JW17 25min + 3 Laps 15:00
JM17 25min + 3 Laps 15:40


Road Start Times:

Age Group Race length Road course Start Time
U9 5km A-B-D-A (One lap) 9.00 am
JB11 8km A-C-D-A (One lap) 9.25 am
JG11 8km A-C-D-A (One lap) 9.28 am
JB13 12km A-B-C-A (One lap) 9.35 am
JG13 12km A-B-C-A (One lap) 9.37 am
U9, U11 & U13 presentations 10.30 am
JM17 60km A-B-C-A (Five laps) 11.00 am
JM15 36km A-B-C-A (Three laps) 11.02 am
JW17 60km A-B-C-A (Five laps) 11.04 am
JW15 36km A-B-C-A (Three laps) 11.06 am